۱۳۹۸/۲/۳۰ فناوری اطلاعات

کی بازار- جیمیل اکنون به شما این اجازه را می‌دهد تا ایمیلی بنویسید و زمان ارسالش را تعیین و تنظیم نمایید. اگر ارسال ایمیلی را برای بعد برنامه‌ریزی کنید، می‌رود تا در تاریخ و زمانی که خود انتخاب کردید فرستاده شود. این قابلیت همچنین برای زمان‌هایی مناسب است که می‌خواهید خارج از ساعاتِ کاری به ایمیلی پاسخ دهید. گوگل این قابلیت را آوریل سال جاری به سرویس جیمیل خود اضافه کرد. زمان‌بندی کردن ایمیل‌ها در گذشته به افزونه‌ی طرف‌سومی همچون Boomerang نیاز داشت اما اکنون هم در خود وبسایت جیمیل و هم در اپلیکیشنِ آن، درون‌سازی شده است. اکنون می‌توانید تا سقف 100 ایمیل زمان‌بندی‌شده در آنِ واحد داشته باشید.

چطور ایمیل را در دسکتاپ زمان‌بندی کنیم؟

در وبسایت جیمیل در مرورگرهای دسکتاپ، ایمیل معمول خود را طبق روال همیشگی بنویسید اما به جای کلیک روی دکمه Send (که همیشه رویش می‌زدید) روی کمانِ پایین، سمت راست دکمه Send کلیک کرده و بعد گزینه‌ی Schedule Send را انتخاب نمایید.

 

 

می‌توانید به جیمیل بگویید چه زمانی می‌خواهید ایمیل را ارسال کنید. می‌توانید مثلاً :«فردا صبح» را انتخاب کنید یا ایمیل خود را هر تاریخ و زمانی که مد نظرتان هست تنظیم نمایید. حتی این قابلیت در اختیارتان گذاشته شده است که ایمیلی را برای چند سال بعد تنظیم کنید. شاید بخواهید پیامی را از الان برای چند سال بعد به کسی ارسال کنید... این امکان برایتان وجود دارد! جیمیل به شما اجازه خواهد داد تا سال 2068 ایمیل‌های خود را برای ارسال ذخیره کنید. اگر جیمیل تا 48 سال دیگر هنوز بر قوت خود باقی مانده بود و گوگل نحوه‌ی عملکرد این ویژگی را تغییر نداده بود، این سرویس با فرض اینکه گیرنده‌ی مورد نظر شما در آینده نیز همچنان همان ادرس ایمیل را دارد، ایمیل را به وی ارسال خواهد کرد.

 

 

چطور ایمیلی را روی آیفون یا اندروید زمان‌بندی کنیم؟

در اپ جیمیل گوشی آیفون یا اندرویدیِ خود، طبق روال همیشگی ایمیلی بنویسید. به جای زده روی دکمه Send روی دکمه منو در گوشه بالا سمت راست صفحه زده و بعد گزینه Schedule Send را بزنید.

 

 

تاریخ و زمانی را که مایلید جیمیل، ایمیل را ارسال کند انتخاب کنید. درست مثل نسخه دسکتاپی می‌توانید گزینه‌ای مانند «فردا صبح» را انتخاب کرده یا تاریخ و زمان مشخص‌شده‌ی دیگری را برگزینید.

 

 

چطور ایمیل زمان‌بندی‌شده را روی دسکتاپ کنسل کنیم؟ 

شما می‌توانید با کلیک روی گزینه Scheduled در قاب سمت چپ رابط جیمیل (روی کامپیوترتان) ایمیل‌های زمان‌بندی‌شده را مشاهده نمایید.

 

 

ایمیل زمان‌بندی‌شده‌ای را که می‌خواهید متوقفش کنید باز نمایید.

 

 

برای کنسل کردن ارسال ایمیل، روی گزینه Cancel Send در گوشه بالا سمت راست ایمیل کلیک کنید.

 

 

جیمیل پیام را به بخش پیش‌نویس (draft) باز خواهد گرداند. شما می‌توانید محتوای آن را تغییر داده، ایمیل را برای تاریخ و زمان جدیدی تنظیم نموده و یا آن را آناً ارسال کنید. اگر نمی‌خواهید ایمیل را ارسال کنید، می‌توانید پیش‌نویس را پاک کرده و یا آن را برای موقعی مناسب‌تر ذخیره کنید.

 

 

چطور ایمیل زمان‌بندی‌شده را روی آیفون یا اندروید کنسل کنیم؟

در اپ جیمیل برای گوشی‌های آیفون یا اندرویدی روی دکمه منو در گوشه چپ بالای صفحه نمایش بزنید و بعد در منوی سایدبار گزینه‌ی Scheduled را انتخاب کنید.

 

 

روی ایمیل زمان‌بندی‌شده‌ای که می‌خواهید کنسل کنید بزنید.

 

 

درست مانند نسخه‌ی دسکتاپی، روی گزینه Cancel Send در گوشه بالا سمت راست ایمیل بزنید تا ارسال لغو شود.

 

 

جیمیل بدین‌ترتیب، ایمیل را به بخش پیش‌نویس بازخواهد گرداند. این ایمیل را هیچگاه از دست نخواهید داد مگر خودتان پیش‌نویس را پاک کنید.

Microsoft Outlook تنها زمانی ایمیل‌های زمان‌بندی‌شده را ارسال خواهد کرد که نسخه‌ی دسکتاپی برنامه desktop را باز داشته باشید. جیمیل اما باهوش‌تر است: این سرویس پیام‌های ایمیل زمان‌بندی‌شده‌ی شما را درست سر موعدی که مقید کردید ارسال خواهد کرد حتی اگر اپ یا وبسایت جیمیل بسته باشد.

 

 منبع: کی بازار (فروشگاه آنلاین نرم افزارهای اورجینال)، با دریافت انواع لایسنس‌های معتبر از تامین‌کنندگان جهانی این امکان را برای تمام کاربران فراهم آورده است تا در چند ثانیه، از خدماتی بین‌المللی لذت ببرند. در کی بازار امکان خرید لایسنس‌های اورجینال نرم افزار‌های کاربردی و امنیتی(ویندوز اورجینال، آفیس اورجینال، آنتی ویروس اورجینال، آنتی ویروس کسپرسکی، آنتی ویروس پادویش و آنتی ویروس نود 32) بصورت ارسال آنی فراهم آمده است.